Categorías
7 de octubre de 2021

Kapusta lub Cerdanya trinxat z thermomixem

1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (28 votos, promedio: 4,50 de 5)
Cargando...
Ir a la receta

Kapusta lub Cerdanya trinxat z thermomixem

Kapusta trintxat lub trinxat de la Cerdanya to typowe katalońskie danie składające się głównie z jarmużu lub białej kapusty. Jest to tradycyjna potrawa z La Cerdanya w katalońskich Pirenejach, gdzie jest typowa zimą ze względu na wysoką zawartość kalorii. Mimo to stał się daniem podawanym o każdej porze roku jako idealny towarzysz dla różnych rodzajów mięsa. Ten przepis wymaga bekonu

Kapusta lub Cerdanya trinxat z thermomixem

Kapusta lub Cerdanya trinxat z thermomixem

Chociaż podstawa tego przepis na Thermomix Składa się z kapusty, ziemniaków i boczku, można znaleźć różne warianty np. trinxat z kapusty z czarną kiełbasą albo trinxat z kapusty z czosnkiem i papryką. Inną alternatywą dla tradycyjnego boczku jest zastosowanie żeberek wieprzowych jako dodatku do ziemniaka i kapusty.

Ten przepis na trinxat z kapusty z Thermomixem Ma średni czas trwania, w sumie około 35 minut. Jest to przepis łatwy do wykonania, doskonały zarówno jesienią (sezon kapuściany), jak i zimą.

Jego główny składnik, kapusta (kapusta biała lub jarmuż) to pokarm o wielu zaletach, składający się w 92% z wody. Jest uważany za doskonały środek do radzenia sobie z różnymi powszechnymi chorobami, ponieważ ma różne właściwości, które służą do zatrzymywania wirusów i bakterii.

Kilka badań potwierdza jego właściwości w leczeniu reumatyzmu, przeziębienia i problemów jelitowych. Ponadto badane są jego możliwe korzyści w przypadku chorób serca i raka. Kapusta to pokarm bogaty w witaminę A, C i przeciwutleniacze, a także składnik o wysokiej zawartości błonnika, podobnie jak inne podobne z tej samej rodziny, takie jak brokuły czy kalafior.

Dopełnienie można też przedstawić na różne sposoby, ponieważ w niektórych przypadkach wykorzystuje boczek, aw innych boczek. Mimo to tradycyjne danie La Cerdanya prezentowane jest z boczkiem. Ta oryginalna receptura wykorzystuje kapustę Cerdanya, z kędzierzawymi liśćmi, ale ze względu na ograniczenia w jej otrzymywaniu ze względu na niską produkcję, można ją zastąpić innymi podobnymi kapustami lub kapustą.

ten kapusta trinxat lub Trinxat de La Cerdanya z Thermomixem Jest to prosty przepis, który można łatwo podać na atrakcyjnym talerzu dzięki możliwości formowania jego głównych składników, kapusty i ziemniaków. Może być prezentowany w formie omleta lub jako kuweta. Z drugiej strony w niektórych kuchniach można zobaczyć to danie z chrupiącą krawędzią, co nadaje całości dodatkową teksturę i bardziej zwartą estetykę.

Więcej przepisów z kapusty znajdziesz na tej stronie. Możesz także poszukać zdrowych przepisów na Thermomix oraz przepisów na inne rodzaje warzyw. Poniżej znajdziesz niezbędne składniki do wykonania tego przepisu, oprócz pełnego procesu przygotowania trinxatu kapusty lub trinxatu Cerdanya w Thermomixie. Masz również dostępną tabelę, która pokazuje informacje o wartościach odżywczych dla każdej porcji tego przepisu.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.