Categorías
16 de febrero de 2022

Arroz banda z Alioli i krewetkami z termomiksem

1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Ninguna valoración todavía)
Cargando...

Arroz banda z Alioli i krewetkami z termomiksem

Typowe danie Walencji i hiszpańskiego Levante
gdzie jest wiele odmian receptur opartych na ryżu. Jego głównymi składnikami są ryż, wywar rybny oraz krewetki lub krewetki, do których dodaje się sos z tłuczonego pomidora, cebuli i czosnku. Ponadto istnieją inne odmiany, takie jak arroz a banda z ñora, odmiana papryki typowa dla hiszpańskiego regionu Levante. W tym przepisie używa się ryżu

Arroz banda z Alioli i krewetkami

Arroz banda z Alioli i krewetkami

Jest to przepis wywodzący się od najskromniejszych rybaków z przeszłości, którzy robili tę odmianę ryżu z resztek ryb. Ten rodzaj ryb nosi nazwę whitebait i charakteryzuje się mocnym smakiem oraz dużą ilością ości. Rosół zrobiony z tej gotowanej ryby miesza się z sosami, takimi jak ali oli lub salmorreta, aby później dodać ryż.

Istnieją inne podobne dania, takie jak ryż senyoret (lub ryż dżentelmena), z tą różnicą, że ten ostatni zastępuje tradycyjną rybę obieranymi krewetkami, granikiem czy kawałkami kalmarów. W niektórych rejonach Murcji (i na innych obszarach, takich jak Santa Pola, Torrevieja, Guardamar del Segura czy Ibiza), ryż senyoret nazywany jest arroz a banda, podczas gdy ten ostatni przepis nosi nazwę kociołka, kocioł z Cartageny lub kocioł z Mar Menor.

ten przepis na smażony ryż Może być bardzo urozmaicona w zależności od tego, gdzie jesteśmy, ponieważ jest to danie o długiej tradycji. W niektórych przypadkach można go znaleźć bez czosnku i cebuli wśród jego składników.

Jego główny składnik, ryż, jest doskonałym źródłem energii dzięki bogactwu witamin, minerałów i różnorodności składników. Ponadto służy jako pokarm zapobiegający otyłości, ponieważ nie zawiera tłuszczów nasyconych i trans ani cholesterolu. Jego niski poziom sodu pomaga również kontrolować ciśnienie krwi i związane z tym choroby serca.

Na całej planecie istnieje około 80 000 odmian ryżu, takich jak ryż długi (z podtypami, takimi jak ryż Basmati, ryż Ferrini lub ryż jaśminowy), ryż krótki (taki jak ryż Arborio), ryż średni (taki jak ryż bomba), ryż aromatyczny (taki jak ryż tajski), kleisty ryż (taki jak ryż z mango i kokosem) i ryż pigmentowany na przykład w odcieniach fioletu lub czerwieni.

W zależności od sposobu przetwarzania można go podzielić na ryż pełnoziarnisty (lepiej znany jako biały ryż, ten typ jest najbardziej powszechny w naszym kraju), ryż pełnoziarnisty oraz ryż parboiled lub wstępnie obgotowany.

Jest przepis na Thermomix Ma średnią trudność, a czas jej przygotowania to około pół godziny. Jest to danie, które można serwować przez cały rok, mimo że często podaje się je na spotkaniach rodzinnych i w gronie przyjaciół.

Na tej stronie możesz znaleźć inne Przepisy na termomiksy wykonane z ryżu, a także różne przepisy z szeroką gamą owoców morza i ryb. Poniżej znajdziesz niezbędne składniki do wykonania tego przepisu, oprócz całego procesu, aby Twój ryż banda w Thermomixie. Masz również dostępną tabelę, która pokazuje informacje o wartościach odżywczych dla każdej porcji tego przepisu.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.